Minden érzelemnek helye van az életünkben
de engedni kell megélni azt.
Ha elnyomjuk azzal nem támogatjuk a lelki fejlődésünket.
Vannak helyzetek az életben, amire egy bizonyos módon reagálunk és ha ezzel a reakcióval nem érjük el a kívánt hatást, nem hoz számunkra könnyebbséget, megelégedettséget, akkor bizony más módszerek után érdemes nyúlni. Általában, csak egy módon tudunk reagálni az elénk táruló problémákra, hiszen eddigi életünkben erre a bizonyos módra kondicionáltak minket. Ahhoz, hogy a többi képességünk is felszínre tudjon kerülni, továbbá hogy megengedésre is kerüljön az eszközhasználat, arra hatékony megoldás lehet a családállítás.
A transzgenerációs mintázatok , előre vetítik a következő nemzedék számára a lehetséges sorsokat, megéléseket, tragédiákat, sikereket. Tévedés azt hinni, hogy velünk nem történhet meg ugyanaz, mint az elődünkkel vagy azt hinni, hogy biztosan be fog következni az elkerülhetetlen vég.
A módszer segítségével a végére lehet járni az elakadásoknak, meg tudjuk "vizsgálni" hogy miért nem férünk hozzá, miért nem jutunk a birtokába a változáshoz szükséges "eszköznek"?
A családi klán olyan szerteágazó, széles eszköztárral rendelkező szoros egység, aminek Te is a tagja vagy, ha akarod, ha nem. Azzal, hogy oda beleszülettél, a részesévé váltál. Minden klán rendelkezik saját szabályokkal, viselkedési mintákkal, szkriptekkel. Antropológusok szerint, különböző kultúrákban eltérőek lehetnek a szabályok.
- Amikor félsz, mi lehet annál jobb, hogy bátorságot tudsz valahonnan meríteni.
- Amikor szégyenkezel, szégyelled magadat, megmunkálva kiderülhet, hogy ez nem is a Te szégyened, csak hordozója vagy.
- Olykor, egy családon belül sikeressé váló egyén is szégyent élhet át, hiszen nem követi a diszfunkcionális mintázatot.
- Türelmetlenséggel, kapkodóvá válsz rossz döntéseket hozol, elrontasz dolgokat, amint kiderül ennek az oka úgy felülírhatóvá válik és lassan magadévá teheted a türelmet, némi gyakorlással.
Munkám során fontosnak tartom az externalizációt avagy a belső folyamatok külsővé válásának elősegítését. Ebben szerintem kiemelkedően teljesít a családállítás, a képviseleti érzékelésen keresztül nagyon pontos képet kapunk az állítás közben az elzárt, eltitkolt, szégyellt belső lelki folyamatokról, amik csak arra várnak, hogy végre végérvényesen felszínre, a látható, érthető tartományba kerüljenek. Ebben a tartományban már feldolgozható állapotba tud kerülni a zárolt információ, ami eddig blokkolta az életenergiát.
"Felismerni ami van", Bert Hellinger is ezen elv alapján dolgozott. Nem hipotéziseket állított fel, nem találgatott, hanem hagyta, hogy a "Mező" tegye a dolgát és a képviselőkön keresztül érkező információk nagyon nagy pontossággal érkeztek meg.
A felismerések azonnali hatást gyakorolnak nem csak az állítást kérőre, hanem közvetlen és tágabb családjára, környezetére egyaránt.
Várlak szeretettel, ha "sorskönyved" olvasása közben elakadtál.
Jelentkezni: belsomenedek@gmail.com vagy telefon:06-20/42-30-898 számon lehet